Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie na projekt muralu, który jesienią 2014 r. zostanie zrealizowany na Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Konkurs skierowany jest do artystów z różnych obszarów sztuki współczesnej – twórców murali, jak również architektów, malarzy, grafików, designerów, ilustratorów, czy twórców komiksów.

Pragniemy zaktywizować środowiska dotychczas niezaangażowane w proces tworzenia murali i zaprosić je do przyjęcie wspólnej odpowiedzialności za przestrzeń publiczną miasta Krakowa. Konkursowy mural ma dać początek plenerowej galerii wielkoformatowych malowideł naściennych, która stanie się jedną z atrakcji turystycznych miasta.

Nagroda w konkursie na projekt wynosi 5.000 PLN. Organizator konkursu zobowiązuje się zrealizować zwycięski projekt, lub dostarczyć zwycięzcy konkursu sprzęt i materiały niezbędne do samodzielnej realizacji muralu, aby nie ponosił on dodatkowych kosztów z tytułu jego realizacji.

 

Wymiary muralu:
43 metry szerokości 
4 metry wysokości (w środkowej części ściana jest wyższa o ok 30 cm) 

 

Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć [tutaj]. Termin zgłaszania prac na konkurs to 15 sierpnia 2014 r.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Szczegółowy harmonogram konkursu:

13.06 Ogłoszenie konkursu
15.08 Termin składania prac na konkurs
31.08 Ogłoszenie wyników konkursu
15.09 Start realizacji muralu na podstawie zwycięskiego projektuZachęcamy do zapoznania się z listem przewodnim do artystów.