Nasze wybrane realizacje:

 

 

NIC DWA RAZY - MURAL NA 100 LECIE URODZIN WISŁAWY SZYMBORSKIEJ
 

Mural poświęcony Wisławie Szymborskiej nawiązuje wprost do jednego z najbardziej znanych dzieł poetki - „Nic dwa razy”.
Obraz, który widzimy jest uchwyceniem ulotnej chwili, myśli, spojrzenia – czegoś, co się nie powtórzy.

Poszczególne elementy nawiązują zarówno do treści wiersza, jak i twórczości oraz elementów życia Wisławy Szymborskiej. Charakter całej kompozycji nawiązuje do kojarzonych z artystką wyklejanek.
Fragment muralu przylegający do ulicy został zaprojektowany tak, żeby można było się przy nim fotografować, razem z fragmentem wiersza i słynnym, uśmiechniętym kotem.

 

 

 

DRZEWO, KTÓREGO NIE MOŻNA ŚCIĄĆ - PLAC NOWY 1 KRAKÓW

 

 

 

WILD CITY

 

Mural Wild City dołączył do wyjątkowej galerii sztuki na Rondzie Mogilskim w Krakowie. Cztery kolejne filary opanowały gatunki roślin i zwierząt, o których istnieniu, zwłaszcza w mieście, na co dzień nie pamiętamy: wilki, rysie, niedźwiedzie, nietoperze czy żubry. Pośród tych różnorodnych rysunków fauny i flory znalazły się także litery tworzące napis WILD CITY, który można odczytać tylko z dwóch miejsc w tunelu na Rondzie Mogilskim... Zobaczcie sami! :)

 

 
Koncept muralu to wspólny projekt grafików Medicine – Pauliny Czak, Piotra Jakóba, Joanny Krótkiej oraz Olgi Mulicy. To także kolejny mural na Rondzie Mogilskim w Krakowie, który powstał dzięki współpracy projektu „101 Murali Dla Krakowa”, Pani Małgorzaty Jantos, wiceprzewodniczącej Rady Miasta Krakowa w latach 2010-2018, oraz MEDICINE Everyday Therapy – głównego Partnera realizacji.
 
 
 

 


SMOK by DULK - RONDO MOGILSKIE 

 

 


 

 

 

 

 

PROJEKT WSPIERAJĄ:

     

 

 

 

 


 

MURAL NA DOMU KULTURY JĘDRUŚ by JOEL BERGNER 

 

 

 



DOM KULTURY PRZEGORZAŁY 

 

Dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego w Przegorzałach powstał mural nawiązujący do historii tego niezwykle ciekawego miejsca. W ramach szerszej akcji, zrewitalizowany został budynek oraz park kieszonkowy. Dzięki tym pracom powstało bardzo wyjątkowe miejsce w Krakowie. Blisko ludzi, którzy tu mieszkają. 


 

 

 


PROJEKT ROBOTY 

 

Na niewielkiej ścianie przy ulicy Zwierzynieckiej powstał mural "Roboty" autorstwa Małgorzaty Rybak. 
Projekt zrewitalizował bardzo zaniedbaną przestrzeń. Na potrzeby muralu wyremontowaliśmy ścianę a zastane elementy infrastrukury zostały wkomponowane w projekt tworząc korpus mniejszego robota. 

 

 
 
 
 
 
 
PROJEKT WSPARLI: 
     
 
 
 

PROJEKT RONDO MOGILSKIE 

 

Konkurs skierowany był do artystów z różnych obszarów sztuki współczesnej. W konkursie zwyciężyła praca Olafa Ciruta, który sęgnął

po nagrodę 5000 zł. 

 

 

PROJEKT WSPARLI:

           

 

 

 

 


PROJEKT LWOWSKA 

 

Na ścianie przy ul. Lwowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Getta planujemy malowidło, w którym chcemy zawrzeć filozofię naszego działania. W ostatnich latach Podgórze stało się atrakcyjną lokalizacją dla murali, jednak niewiele z nich odnosi się do lokalnych kontekstów. Mural przy Lwowskiej ma pokazać, że można, przy zachowaniu oryginalnego języka wypowiedzi plastycznej, dotknąć tego, co istotne dla mieszkańców.


Na ścianie pojawią się więc lokalne motywy - Kopiec Krakusa i dąb, który niegdyś rósł na jego szczycie. Ornamenty oparte na elementach kamieniarki kościoła świętego Józefa. Bułka i moneta - rekwizyty nawiązujące do święta Rękawki. Ptaszki z “Drzewa Emausowego”, charakterystycznego dla odpustu na Rękawce. Detal architektoniczny z dawnej synagogi (obecnie Galeria Starmach). Rzut fortu świętego Benedykta. Ornamenty nawiązujące do motywów zdobniczych sztuki łużyckiej (jeden z artefaktów znalezionych podczas prac archeologicznych w głębi kopca Krakusa pochodził z tego okresu). Oraz dwa duchy - przyrody nieożywionej (symbolizujący rezerwat Bonarka na Krzemionkach i kamieniołom Liban) oraz przyrody ożywionej (symbolizujący park Bednarskiego).

 

PROJEKT WSPARLI

 

   

Projekt: Marcin Wierzchowski, Mikołaj Rejs