Nasze wybrane realizacje:

 

 

SMOK by DULK - RONDO MOGILSKIE - ZREALIZOWANO

 

 


 

 

 

 

 

PROJEKT WSPIERAJĄ:

     


 

 

 


MURAL NA DOMU KULTURY JĘDRUŚ by JOEL BERGNER - ZREALIZOWANO

 DOM KULTURY PRZEGORZAŁY - ZREALIZOWANO

 

Dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego w Przegorzałach powstał mural nawiązujący do historii tego niezwykle ciekawego miejsca. W ramach szerszej akcji, zrewitalizowany został budynek oraz park kieszonkowy. Dzięki tym pracom powstało bardzo wyjątkowe miejsce w Krakowie. Blisko ludzi, którzy tu mieszkają. 


 

 

 


PROJEKT ROBOTY - ZREALIZOWANO

 

Na niewielkiej ścianie przy ulicy Zwierzynieckiej powstał mural "Roboty" autorstwa Małgorzaty Rybak. 
Projekt zrewitalizował bardzo zaniedbaną przestrzeń. Na potrzeby muralu wyremontowaliśmy ścianę a zastane elementy infrastrukury zostały wkomponowane w projekt tworząc korpus mniejszego robota. 

 

 
 
 
 
 
 
PROJEKT WSPARLI: 
     
 
 
 

PROJEKT RONDO MOGILSKIE -  ZREALIZOWANO

 

Konkurs skierowany był do artystów z różnych obszarów sztuki współczesnej. W konkursie zwyciężyła praca Olafa Ciruta, który sęgnął

po nagrodę 5000 zł. 

 

 

PROJEKT WSPARLI:

           

 

 

 

 


PROJEKT LWOWSKA - ZREALIZOWANO!

 

Na ścianie przy ul. Lwowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Getta planujemy malowidło, w którym chcemy zawrzeć filozofię naszego działania. W ostatnich latach Podgórze stało się atrakcyjną lokalizacją dla murali, jednak niewiele z nich odnosi się do lokalnych kontekstów. Mural przy Lwowskiej ma pokazać, że można, przy zachowaniu oryginalnego języka wypowiedzi plastycznej, dotknąć tego, co istotne dla mieszkańców.


Na ścianie pojawią się więc lokalne motywy - Kopiec Krakusa i dąb, który niegdyś rósł na jego szczycie. Ornamenty oparte na elementach kamieniarki kościoła świętego Józefa. Bułka i moneta - rekwizyty nawiązujące do święta Rękawki. Ptaszki z “Drzewa Emausowego”, charakterystycznego dla odpustu na Rękawce. Detal architektoniczny z dawnej synagogi (obecnie Galeria Starmach). Rzut fortu świętego Benedykta. Ornamenty nawiązujące do motywów zdobniczych sztuki łużyckiej (jeden z artefaktów znalezionych podczas prac archeologicznych w głębi kopca Krakusa pochodził z tego okresu). Oraz dwa duchy - przyrody nieożywionej (symbolizujący rezerwat Bonarka na Krzemionkach i kamieniołom Liban) oraz przyrody ożywionej (symbolizujący park Bednarskiego).

 

PROJEKT WSPARLI

 

   

Projekt: Marcin Wierzchowski, Mikołaj Rejs