Pod czujnym okiem naszych ekspertów TUSE oraz NOUDE, 60 osób wzięło udział w naszych praktycznych warsztatach Street Artu! Na warsztatach można było poznać historię Street Artu w Polsce, stworzyć własną pracę a także dowiedzieć się jak tworzyć legalnie i na co zwracać uwagę podczas przygotowywania własnych projektów. 
 

W ramach projektu “101 Murali dla Krakowa" w dniu 17.12 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Pauza In Garden) odbyły się warsztaty artystyczne, których tematem przewodnim był Street Art. By zapewnić komfort uczestnikom warsztatów - liczba osób została ograniczona do 60 osób. Na miejscu każdy z uczestników otrzymał własne płótno na ramce, maskię ochronną oraz rękawiczki. Zapewniliśmy także dostęp do szablonów oraz dużej ilości profesjonalnych farb (ekologiczne farby wodne, flamastry różnej szerokości oraz tradycyjne spraye) z których można było skorzystać na specjalnie przygotowanych stanowiskach. 

 

 

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 11:00 od prelekcji na temat legalnego Street Artu. Zaprezentowaliśmy (Agnieszka Słabowska oraz Marcin Nawrocki ze "101 Murali dla Krakowa") dobre praktyki w tworzeniu murali: dopasowanie do otaczającej przestrzeni, kontekstu miejsca, historycznych znaczeń oraz legalnego ich powstawania. Na przykładzie własnych realizacji wskazaliśmy ścieżkę jaką kierować się powinni twórcy legalnego Street Artu w Krakowie. 

 

 

Po ponad godzinnej prelekcji odbyła się część praktyczna, w której doświadczeni artyści TUSE oraz NOUDE opowiedzieli nieco więcej o historii Street Artu i wyjaśnili metodykę zajęć. Każdy uczestnik warsztatów mógł własnoręcznie przygotować autorską pracę korzystając z dostępnych farb oraz szablonów, korzystając z fachowego wsparcia instruktorów. 

 

 

Bardzo udane zajęcia skończyły się o godzinie 15:30. Efektem warsztatów jest 60 prac, które uczestnicy mogli zabrać do domu oraz unikalna praktyczna wiedza na temat Street Artu. Wydarzenie wsparł Wydział Kultury I Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.  

W trakcie promocji otrzymaliśmy ponad 300 wiadomości oraz telefonów z pytaniem o możliowść stworzenia listy rezerwowej na warsztaty. Uczestinicy wydarzenia byli bardzo zadowoleni – gratulowali pomysłu I pytali już o kolejne zajęcia.
Z perspektywy naszej jako organizarowów wydarzenia – oceniamy warsztaty jako ogromny sukces.